Obavijest roditeljima i učenicima

Dragi učenici i roditelji,

jučer smo krenuli s komunikacijom u virtualnim sobama na Yammeru. Za sve razrede kreirane su učionice kojima učenici i nastavnici pristupaju putem poveznica navedenih u obavijesti objavljenoj na web stranici: „Poveznice prema virtualnim učionicama“.

Predmetni učitelji će u virtualnim sobama, počevši od srijede 18.3., svakodnevno postavljati materijale za realizaciju nastave po redovnom školskom rasporedu. Materijali i zadaci će imati jasne upute i vremenski rok za realizaciju, a zadatak  je učenika  komentarom, slikom, realizacijom kviza ili drugim predviđenim načinom potvrditi svoju prisutnost taj dan i realiziran sat. Uz materijale u virtualnim učionicama učenici prate i sadržaj televizijskog programa.

Virtualne učionice u ovoj situaciji predstavljaju mjesto izvođenja nastave tj. odgojno-obrazovnog procesa stoga će svako kršenje Kućnog reda škole i Pravilnika o kriterijima za izricanje pedagoških mjera biti sankcionirano prema Pravilniku izricanjem odgovarajuće pedagoške mjere.

Navedeno vrijedi i za izostanke s nastave. Ako unutar 24 sata ne budete aktivni u svojim virtualnim učionicama, roditelj/skrbnik je dužan opravdati izostanke za taj dan/dane.

Navedene sadržaje možete naknadno višestruko pregledavati na mrežnim stranicama Škole za život https://skolazazivot.hr/video-lekcije/ i na pripadnom YouTube kanalu https://www.youtube.com/channel/UCUq1OACvA1XKyXxvstWAJ9w.

Sadržaji se redovito emitiraju na televizijskom programu SPTV ( Sportska televizija).

Učenicima razredne nastave, uz praćenje emitiranja na televizijskom programu HRT3, njihovi će učitelji redovito izrađivati i slati materijale preko dogovorenih načina komunikacije.

Želim nam svima uspješan početak ovog virtualnog obrazovanja koji je veliki izazov i nama učiteljima i vama učenicima.

Sa željom za zdravlje za svakoga člana vaših obitelji i nadom da ćemo se što prije vratiti u prave školske klupe, srdačno vas pozdravlja vaša ravnateljica!

Melita Selichar

objavio: Melita SELICHAR   datum: 17. 3. 2020.

ŠKOLA ZA ŽIVOT

“Škola za život” naziv je eksperimentalnog programa koji se provodi u 1. i 5. razredu osnovnih škola te u 7. razredu za predmete biologija, kemija i fizika.

Dabar 2017

« Prosinac 2020 »

Zanimljivi linkovi

Ispis statistike od 4. 3. 2015.