Projekt "Čitamo mi, u obitelji svi"

Projekt „Čitamo mi, u obitelji svi“ već sedam godina provodi se na nacionalnoj razini. Ove školske godine u našoj školi u projekt su uključeni učenici 4. razreda, a projekt vode knjižničarka Sanja Brajko i učiteljica Ljubica Soldo.

Svaki učenik nosi kući naprtnjaču sa sedam knjiga. Dok je naprtnjača s knjigama kod njega kući, u čitanju sudjeluju svi članovi obitelji. Uz knjige, u naprtnjači nalazi se i bilježnica s dojmovima u koju učenik treba opisati što mu se svidjelo, koja knjiga ga se najviše dojmila, neke smiješne zgode i sl.

Više o projektu možete saznati na službenoj mrežnoj stranici

Prvo putovanje naše naprtnjače!

Naša naprtnjača putovanje je započela boravkom u obitelji Turkalj, kod Mirte, naše učenice 4. razreda. U čitanju su sudjelovali svi članovi obitelji: mama, tata, baka, djed, stariji brat i mlađa sestra. Mirta je istaknula kako su joj se najviše svidjela knjiga o divljim životinjama. Mirtu pohvaljujemo na odlično odrađenom zadatku!

Drugi tjedan projekta

Nakon boravka u obitelji Turkalj, naša naprtnjača otputovala je u dom obitelji Gašparović, kod našeg učenika Ivana. Ivan nam je otkrio koje su mu se knjige najviše svidjele, koje knjige su roditelji čitali i koje je knjige čitao baki. Ovaj projekt prilika je da se članovi obitelji međusobno još bolje upoznaju, a Ivan nam je to otkrio u svojim dojmovima: „Ruksak s knjigama mi je pokazao da moja obitelj voli čitati knjige.“

Sve pohvale Ivanu na odlično odrađenom zadatku!

Treći tjedan projekta

U trećem tjednu naša naprtnjača s knjigama uputila se u dom obitelji Magdić. U čitanju je sudjelovala naša učenica Nikolina Laura Magdić i njezina obitelj. Nikolini se najviše svidjela knjiga o životinjama,a nakon njezinog predstavljanja dojmova svi smo saznali nešto više poput toga da hobotnice imaju kljun!

Sve pohvale Nikolini na trudu i uspješno odrađenom zadatku!

Četvrti tjedan projekta

Naša naprtnjača i dalje putuje! U četvrtom tjednu projekta boravila je u domu obitelji Podgornjak, kod Matea, našeg učenika četvrtog razreda. Mateo nam je otkrio kako su u čitanju sudjelovali svi članovi obitelji: mama, tata i mlađi brat. Nakon što nam je Mateo izložio svoje dojmove o pročitanim knjigama, svi smo se složili kako bi bilo lijepo i nešto gricnuti uz dobru knjigu. Naravno, pri tome trebamo paziti da ne uprljamo ili oštetimo knjigu!

Pohvala Mateu na odlično odrađenom zadatku!

Peti tjedan projekta

Naša naprtnjača s knjigama ovog puta boravila je u domu obitelji Projs. Patrik nam je ispričao što je sve otkrio o slonovima, koju je knjigu čitao mlađi brat, a koje su se knjige svidjele roditeljima. Dao nam je i dobar savjet – svaki dan je odvojio malo vremena za čitanje pa čitanje u sklopu projekta uopće nije bilo teško!

Pohvala Patriku na trudu i uspješno izvršenom zadatku!

Šesti tjedan projekta

U domu obitelji Svitlanović naš ruksak s knjigama boravio je tijekom šestog tjedna projekta. Gabrijel nam je otkrio kako su svi članovi obitelji čitali knjige, te kako su najveće vrijednosti ovog projekta što pomaže djeci zavoljeti čitanje i ugodno druženje čitave obitelji uz knjige. Gabrijelu je najzanimljivija knjiga bila o životinjama, a otkrio nam je kako zmije mogu biti i kućni ljubimci!

Gabrijelu pohvala na odlično odrađenom zadatku i izlaganju!

Sedmi tjedan projekta

Naša naprtnjača provela je  proljetne praznike u domu obitelji Radošić, kod našeg učenika Davida. On nam je otkrio kako su u čitanju, osim članova uže obitelji, sudjelovali i djed i ujak. David je najviše volio istraživati o životinjama poput vukova i morskih pasa.

Pohvala Davidu na odlično odrađenom zadatku!

Osmi tjedan projekta

Dok je naprtnjača s knjigama boravila u domu obitelji Radić, naš učenik Luka otkrio nam je kako je televizor bio često ugašen. Svi članovi obitelji sudjelovali su u čitanju i svaki dan su odvojili vremena za pročitati koju stranicu.

Pohvala Luki na trudu i odličnom izlaganju!

Deveti tjedan projekta

U ovom tjednu naš ruksak s knjigama boravio je kod učenika Nevena Špraha. Njegov brat Robert, učenik 2. razreda, i Neven istraživali su najviše o životinjama, a osobito zanimanje pokazali su za zmije. Neven nas je i iznenadio odličnim crtežom zmije!

Pohvala Nevenu na trudu i odličnom crtežu!

Deseti tjedan projekta

U zadnjem tjednu našeg druženja s knjigama, naprtnjača je boravila kod obitelji Topalović. Našem učeniku Luki najviše se svidjelo čitati o životinjama.

Pohvala Luki na trudu i odrađenom zadatku!

objavio: Sanja Brajko   datum: 21. 2. 2018.

« Ožujak 2024 »