DJEČJI TJEDAN 2018.

Obilježavanje Dječjeg tjedna tradicionalna je aktivnost u našoj školi.

U skladu sa sloganom Ljubav djeci prije svega i  trajnim ciljevima Dječjeg tjedna kojima se usmjerava pozornost najšire javnosti prema ostvarenju prava, potreba i aktivnosti s djecom i za djecu organizirali smo kroz cijeli tjedan različite aktivnosti u kojima su sudjelovali učenici, članovi njihovih obitelji i učitelji.

Aktivnosti učenika od 1. do 4. r.

1. Crtanje na asfaltu kredama u školskom dvorištu – Tema: Volim, volim
  2. Projektni dan – Stare igre našeg  zavičaja

Izvještavanje učenika o obavljenom istraživačkom zadatku Igre  u mojoj obitelji.

Upoznavanje pravila starih i zaboravljenih igara iz zavičaja i druženje učenika, članova njihovih obitelji i učitelja uz zajedničko  igranje igara.

Demonstratori igara bili su: djedovi, bake, roditelji, starija braća i sestre učenika te učitelji razredne nastave.

Cilj projekta: Potaknuti djecu da  u svoje svakodnevne igre uključe i neke zaboravljene igre iz   prošlosti,  da se više igraju na otvorenom , da čuvaju kulturnu baštinu svoga zavičaja i prenose na nove generacije, a ujedno im omogućiti  i ostvarivanje temeljnog dječjeg prava – Pravo na slobodno udruživanje, odmor, igru i kulturne aktivnosti.

1. Radionica izrade tradicionalnih igračaka od prirodnih materijala (perušina,tikvice, kukuruz, kestenje…) koju su organizirali Mali kreativci – likovna skupina od 1.do 4.r.
  2. Radionica: Poruke djece odraslima –  pisanje poruka, likovni radovi, izrada plakata
  3. Igraonica: Dan omiljene igračke - zajedničko igranje u školi s omiljenim igračkama koje su donijeli od kuće
  4. Druženje učenika uz omiljene crtane filmove i  ples

Fotogaleriju možete pogledati na ovoj poveznici

objavio: Sanja Brajko   datum: 15. 10. 2018.

« Travanj 2024 »